PSP Oyunlarının Başı Korsancılık Yüzünden Dertte   Yeolunuzsc9
PSP Oyunlarının Başı Korsancılık Yüzünden Dertte   Yeolunuzsc9
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaPortal SayfasıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

PSP Oyunlarının Başı Korsancılık Yüzünden Dertte

YazarMesaj
bynoname
Administrator
Administrator
bynoname

PSP Oyunlarının Başı Korsancılık Yüzünden Dertte   Empty
MesajKonu: PSP Oyunlarının Başı Korsancılık Yüzünden Dertte    PSP Oyunlarının Başı Korsancılık Yüzünden Dertte   Icon_minitimeÇarş. Haz. 30, 2010 11:57 pm

PSP Oyunlarının Başı Korsancılık Yüzünden Dertte   2vt6uj5

İlk çıktığı günden bu yana kopya oyunculuğa karşı boynu bükük olan PSP için SCEA'dan Rob Dylen'ın söyleyecekleri var.

Amerika'daki PSP oyun satışlarındaki düşüklük ile ilgili konuşan Dylan, Gamasutra'ya verdiği röportajda şöyle konuştu;

“Japonya'da işler harika gidiyor. Çok iyi satışlara imza atan Peace Walker çıktı. Square'den de harika oyunlar yolda. Capcom içinde öyle... Tekrar söylüyorum Japonya'dan bir çok şey geliyor, EA Sports'dan da harika şeyler gelmek üzere. Toy Story 3'ü buna örnek olarak verebiliriz. Farklı Amerikan yayıncılardan da bir çok güzel oyun yolda, fakat güzel satışlar yakalıyor muyuz?"

"Kesinlikle hayır, sizi bu konuda kandıramayacağım."

Dyer, bu kötü PSP oyunu satışlarının temel nedeninin bir kısmını korsan oyunculuğa bağladı ve bunun önüne geçmek için bir planları olduğunu belirtti;

“Geliştiricilere her oyuna özel bir kod işlemeleri için yardım ediyoruz. Bu sayede her oyunun kırılıp Torrent olarak gözükmesine kadar 60 günlük raf ömürleri olacak."

NPD oyun satışlarının ilk 10'unda bir PSP oyunu en son 2009'un Ağustos ayında gözükmüş ve bu oyunun Dissidia: Final Fantasy olduğunu biliyor muydunuz? Bir diğer araştırmaya göre DS oyunu satışları PSP oyunu satışlarını 8'e katlıyor.

PSP için nasıl bir koruma yolu düşünüyorlar bilemiyorum ancak korsancılık öyle bir boyuta ulaştı ki, hiç bir söyleme güvenemiyorum...
http://pspvalley.yetkinforum.com

PSP Oyunlarının Başı Korsancılık Yüzünden Dertte
1 sayfadaki 1 sayfası